Объявления ICANN

Читайте объявления ICANN, чтобы получать новости о деятельности в области формирования политики, региональных мероприятиях и других событиях.

ICANN виділила екстрену фінансову допомогу для підтримки доступу до інтернету

6 марта 2022

Інтернет-корпорація з присвоєння імен та номерів (ICANN) оголосила сьогодні про рішення свого Правління виділити початкову суму в 1 мільйон доларів США для надання фінансової допомоги на підтримку доступу до інфраструктури інтернету в надзвичайних ситуаціях.

«В останні 10 днів ми спостерігали трагічні та надзвичайно тривожні події, що розгорталися в Україні та навколишньому регіоні», — заявив голова правління ICANN Мартен Боттерман (Maarten Botterman). «Наші серця зараз з мільйонами людей, які страждають від насильства та його наслідків, що увірвалися до їхнього життя».

Правління ICANN доручило президенту та генеральному директору ICANN Йорану Марбі (Göran Marby) розробити процедуру та розподілити фінансову допомогу на підтримку безпеки, стабільності та відмовостійкості систем унікальних ідентифікаторів інтернету, зокрема на підтримку заходів з усунення проблем у тих випадках, коли доступ до інфраструктури інтернету порушено внаслідок раптових несподіваних подій, на які постраждалі користувачі не в змозі вплинути. Правління ICANN розраховує, що кошти, які було доручено виділити сьогодні, буде спрямовано на підтримання доступу до інтернету для користувачів в Україні.

Правління також розуміє, що такого типу допомогу важливо надавати також на більш тривалі терміни, тому доручило генеральному директору оцінити доцільність та способи продовжити такі зусилля на майбутні бюджетні роки.

Мартен Ботерман також пояснив, чим керувалося Правління, приймаючи своє рішення: «ICANN підтримує ідею єдиного, глобального та функціонально сумісного інтернету, який повинен служити всім людям в цілому світі в реалізації їхніх фундаментальних прав людини, в тому числі права шукати, отримувати та передавати іншим інформацію та ідеї. Безперешкодний доступ до інтернету та вільний обмін інформацією дають людям можливість набувати знань та знайомитися з усім різноманіттям точок зору та фактів. Це надзвичайно важливо саме в ситуаціях, в яких своєчасний доступ до інформації та зв'язку може врятувати чиєсь життя».

Це рішення покликане сприяти підтриманню безпеки, стабільності та відмовостійкості системи доменних імен, оскільки дозволить фінансувати забезпечення доступу тоді, коли операторам чи іншим постачальникам послуг може бракувати ресурсів. Це рішення Правління прийнято в рамках місії ICANN, оскільки воно безпосередньо відповідає основній ролі ICANN та глобальним громадським інтересам.

О корпорации ICANN

Миссия ICANN — способствовать обеспечению стабильности, безопасности и единства глобального интернета. Для того, чтобы связаться с кем-нибудь в интернете, в компьютер или другое устройство необходимо ввести адрес – имя или номер. Этот адрес должен быть уникальным, чтобы компьютеры могли друг друга находить. ICANN помогает координировать работу этих уникальных идентификаторов во всем мире. ICANN была сформирована в 1998 году в качестве некоммерческой общественной корпорации и сообщества участников со всего мира.