ICANN Announcements

Read ICANN Announcements to stay informed of the latest policymaking activities, regional events, and more.

ICANN виділила екстрену фінансову допомогу для підтримки доступу до інтернету

6 March 2022

Інтернет-корпорація з присвоєння імен та номерів (ICANN) оголосила сьогодні про рішення свого Правління виділити початкову суму в 1 мільйон доларів США для надання фінансової допомоги на підтримку доступу до інфраструктури інтернету в надзвичайних ситуаціях.

«В останні 10 днів ми спостерігали трагічні та надзвичайно тривожні події, що розгорталися в Україні та навколишньому регіоні», — заявив голова правління ICANN Мартен Боттерман (Maarten Botterman). «Наші серця зараз з мільйонами людей, які страждають від насильства та його наслідків, що увірвалися до їхнього життя».

Правління ICANN доручило президенту та генеральному директору ICANN Йорану Марбі (Göran Marby) розробити процедуру та розподілити фінансову допомогу на підтримку безпеки, стабільності та відмовостійкості систем унікальних ідентифікаторів інтернету, зокрема на підтримку заходів з усунення проблем у тих випадках, коли доступ до інфраструктури інтернету порушено внаслідок раптових несподіваних подій, на які постраждалі користувачі не в змозі вплинути. Правління ICANN розраховує, що кошти, які було доручено виділити сьогодні, буде спрямовано на підтримання доступу до інтернету для користувачів в Україні.

Правління також розуміє, що такого типу допомогу важливо надавати також на більш тривалі терміни, тому доручило генеральному директору оцінити доцільність та способи продовжити такі зусилля на майбутні бюджетні роки.

Мартен Ботерман також пояснив, чим керувалося Правління, приймаючи своє рішення: «ICANN підтримує ідею єдиного, глобального та функціонально сумісного інтернету, який повинен служити всім людям в цілому світі в реалізації їхніх фундаментальних прав людини, в тому числі права шукати, отримувати та передавати іншим інформацію та ідеї. Безперешкодний доступ до інтернету та вільний обмін інформацією дають людям можливість набувати знань та знайомитися з усім різноманіттям точок зору та фактів. Це надзвичайно важливо саме в ситуаціях, в яких своєчасний доступ до інформації та зв'язку може врятувати чиєсь життя».

Це рішення покликане сприяти підтриманню безпеки, стабільності та відмовостійкості системи доменних імен, оскільки дозволить фінансувати забезпечення доступу тоді, коли операторам чи іншим постачальникам послуг може бракувати ресурсів. Це рішення Правління прийнято в рамках місії ICANN, оскільки воно безпосередньо відповідає основній ролі ICANN та глобальним громадським інтересам.

About ICANN

ICANN's mission is to help ensure a stable, secure, and unified global Internet. To reach another person on the Internet, you need to type an address – a name or a number – into your computer or other device. That address must be unique so computers know where to find each other. ICANN helps coordinate and support these unique identifiers across the world. ICANN was formed in 1998 as a nonprofit public benefit corporation with a community of participants from all over the world.