ICANN 公告

敬请阅读 ICANN 的公告,了解最新政策制定活动和区域事务等等。

ICANN використовуватиме систему DNSTICR для моніторингу термінів, що стосуються війни Росії проти України

2022 年 03 月 9 日

У ці складні часи, коли пандемія COVID-19 та війна Росії проти України викликають в усьому світі тривогу та нормальне людське бажання допомагати, зловмисники потайки шукають нові способи привернення уваги та введення користувачів в оману, в т. ч. з метою шахрайства.

У відповідь на такі загрози офіс технічного директора корпорації ICANN (OCTO) розробив інструмент збирання та реєстрації інформації щодо загроз безпеці системи доменних імен (DNSTICR) для повідомлення реєстраторам відповідних доменів про загрози системі доменних імен (DNS), які пов’язані з COVID-19. DNSTICR — це ефективна та надійна система комплексного лінгвістичного моніторингу з можливостями реплікації, створена спеціально для пошуку доменних імен, які використовуються для фішингу та розповсюдження зловмисних програм, за набором ключових слів, пов’язаних з COVID.

Зараз корпорація ICANN додає до списку контролю системи DNSTICR ключові слова англійською, українською, російською, польською та іншими релевантними мовами для пошуку зареєстрованих доменів, які використовують тему війни Росії проти України в зловмисних цілях. У тих випадках, коли вдається знайти свідчення зловмисного використання, результати пошуку передаються відповідним реєстраторам.

Те, як корпорація ICANN реагує на загрози безпеці DNS, є лише одним з прикладів зусиль, що їх корпорація докладає для збирання верифікованих даних, проведення об’єктивних досліджень та накопичення експертних знань для сприяння фактологічним дискусіям щодо технічних аспектів роботи інтернету. Ця система відповідає призначенню та місії ICANN сприяти широкому залученню державних та приватних дійових осіб до підтримання безпеки, захищеності та сумісності інтернету.

Детальніше про систему DNSTICR корпорації ICANN див. тут.

ICANN 简介

ICANN 的使命在于确保全球互联网的稳定、安全与统一。在互联网上寻找另一个人的信息,您必须在您的电脑或其他设备中键入一个地址——可以是一个名称或是一串数字。这一地址必须是独一无二的,只有这样电脑之间才能互相识别。ICANN 则负责协调这些分布在全球各地的唯一标识符。ICANN 成立于 1998 年,是一家非营利公益型企业,其成员遍布全球各地。