ICANN 公告

敬请阅读 ICANN 的公告,了解最新政策制定活动和区域事务等等。

TARİHİ NOT ALIN: ICANN Orta Doğu DNS Forumu 2023'e Ev Sahipliği Yapacak

2023 年 03 月 7 日

İnternet Tahsisli İsimler ve Numaralar Kurumu (ICANN) 9 ve 10 Mayıs 2023 tarihlerinde İstanbul, Türkiye Cumhuriyeti'nde Orta Doğu Alan Adı Sistemi (DNS) Forumuna ev sahipliği yapacak. Forum, gelişen DNS ekosistemine daha yakından bir bakış sunacak ve bölgedeki ve diğer yerlerdeki paydaşlar ve ilgili taraflar arasında anlamlı görüşmeler için bir fırsat sağlayacaktır.

2023'teki bu hibrit etkinlik, siber güvenlik, çok dilli İnternet ve geçerli düzenlemeler ve mevzuat gibi DNS ile ilgili veya DNS'i etkileyebilecek alanlardaki en son gelişmeleri tartışmak üzere sektörden, ağ ve hizmet sağlayıcılardan, politika yapıcılardan ve sivil toplum kuruluşlarından uzmanları bir araya getirecek. Forum ayrıca tüm katılımcılara ağ oluşturma ve işbirliği için mükemmel bir fırsat sunmaktadır.

Foruma kaydolmak için buraya tıklayın. Gündem ve konuşmacılar hakkında daha fazla bilgi yakında sunulacaktır.

Orta Doğu DNS Forumu, DNS ile ilgili konular ve teknolojilerdeki yeni gelişmeler hakkında bilgi edinme ve ICANN'e dahil olarak İnternet'in geleceğini şekillendirmeye yardımcı olma fırsatları sunan her yıl düzenlenen bir etkinliktir. Forum, bölgesel alan adı sektörünü desteklemeye yardımcı olmak için oluşturuldu ve ICANN'in bölgesel katılım planının önemli bir bileşeni oldu.

Orta Doğu DNS forumu hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.mednsf.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

ICANN 简介

ICANN 的使命在于确保全球互联网的稳定、安全与统一。在互联网上寻找另一个人的信息,您必须在您的电脑或其他设备中键入一个地址——可以是一个名称或是一串数字。这一地址必须是独一无二的,只有这样电脑之间才能互相识别。ICANN 则负责协调这些分布在全球各地的唯一标识符。ICANN 成立于 1998 年,是一家非营利公益型企业,其成员遍布全球各地。