Объявления ICANN

Читайте объявления ICANN, чтобы получать новости о деятельности в области формирования политики, региональных мероприятиях и других событиях.

ICANN використовуватиме систему DNSTICR для моніторингу термінів, що стосуються війни Росії проти України

9 марта 2022

У ці складні часи, коли пандемія COVID-19 та війна Росії проти України викликають в усьому світі тривогу та нормальне людське бажання допомагати, зловмисники потайки шукають нові способи привернення уваги та введення користувачів в оману, в т. ч. з метою шахрайства.

У відповідь на такі загрози офіс технічного директора корпорації ICANN (OCTO) розробив інструмент збирання та реєстрації інформації щодо загроз безпеці системи доменних імен (DNSTICR) для повідомлення реєстраторам відповідних доменів про загрози системі доменних імен (DNS), які пов’язані з COVID-19. DNSTICR — це ефективна та надійна система комплексного лінгвістичного моніторингу з можливостями реплікації, створена спеціально для пошуку доменних імен, які використовуються для фішингу та розповсюдження зловмисних програм, за набором ключових слів, пов’язаних з COVID.

Зараз корпорація ICANN додає до списку контролю системи DNSTICR ключові слова англійською, українською, російською, польською та іншими релевантними мовами для пошуку зареєстрованих доменів, які використовують тему війни Росії проти України в зловмисних цілях. У тих випадках, коли вдається знайти свідчення зловмисного використання, результати пошуку передаються відповідним реєстраторам.

Те, як корпорація ICANN реагує на загрози безпеці DNS, є лише одним з прикладів зусиль, що їх корпорація докладає для збирання верифікованих даних, проведення об’єктивних досліджень та накопичення експертних знань для сприяння фактологічним дискусіям щодо технічних аспектів роботи інтернету. Ця система відповідає призначенню та місії ICANN сприяти широкому залученню державних та приватних дійових осіб до підтримання безпеки, захищеності та сумісності інтернету.

Детальніше про систему DNSTICR корпорації ICANN див. тут.

О корпорации ICANN

Миссия ICANN — способствовать обеспечению стабильности, безопасности и единства глобального интернета. Для того, чтобы связаться с кем-нибудь в интернете, в компьютер или другое устройство необходимо ввести адрес – имя или номер. Этот адрес должен быть уникальным, чтобы компьютеры могли друг друга находить. ICANN помогает координировать работу этих уникальных идентификаторов во всем мире. ICANN была сформирована в 1998 году в качестве некоммерческой общественной корпорации и сообщества участников со всего мира.