Annonces de l'ICANN

Lisez les annonces de l'ICANN pour vous tenir au courant des dernières activités d’élaboration de politiques, des événements régionaux et bien plus encore.

ICANN використовуватиме систему DNSTICR для моніторингу термінів, що стосуються війни Росії проти України

9 mars 2022

У ці складні часи, коли пандемія COVID-19 та війна Росії проти України викликають в усьому світі тривогу та нормальне людське бажання допомагати, зловмисники потайки шукають нові способи привернення уваги та введення користувачів в оману, в т. ч. з метою шахрайства.

У відповідь на такі загрози офіс технічного директора корпорації ICANN (OCTO) розробив інструмент збирання та реєстрації інформації щодо загроз безпеці системи доменних імен (DNSTICR) для повідомлення реєстраторам відповідних доменів про загрози системі доменних імен (DNS), які пов’язані з COVID-19. DNSTICR — це ефективна та надійна система комплексного лінгвістичного моніторингу з можливостями реплікації, створена спеціально для пошуку доменних імен, які використовуються для фішингу та розповсюдження зловмисних програм, за набором ключових слів, пов’язаних з COVID.

Зараз корпорація ICANN додає до списку контролю системи DNSTICR ключові слова англійською, українською, російською, польською та іншими релевантними мовами для пошуку зареєстрованих доменів, які використовують тему війни Росії проти України в зловмисних цілях. У тих випадках, коли вдається знайти свідчення зловмисного використання, результати пошуку передаються відповідним реєстраторам.

Те, як корпорація ICANN реагує на загрози безпеці DNS, є лише одним з прикладів зусиль, що їх корпорація докладає для збирання верифікованих даних, проведення об’єктивних досліджень та накопичення експертних знань для сприяння фактологічним дискусіям щодо технічних аспектів роботи інтернету. Ця система відповідає призначенню та місії ICANN сприяти широкому залученню державних та приватних дійових осіб до підтримання безпеки, захищеності та сумісності інтернету.

Детальніше про систему DNSTICR корпорації ICANN див. тут.

À propos de l’ICANN

La mission de l’ICANN est de garantir un Internet mondial sûr, stable et unifié. Pour contacter une personne sur Internet, vous devez saisir une adresse sur votre ordinateur ou autre dispositif : un nom ou un numéro. Cette adresse doit être unique pour permettre aux ordinateurs de s'identifier entre eux. L'ICANN coordonne ces identificateurs uniques à l'échelle mondiale. La société ICANN a été fondée en 1998 en tant qu’organisation à but non lucratif, reconnue d’utilité publique. Elle rassemble au sein de sa communauté des participants du monde entier.