Anuncios de la ICANN

Los anuncios de la ICANN brindan información actualizada sobre actividades de desarrollo de políticas, eventos regionales y demás novedades.

TARİHİ NOT ALIN: ICANN Orta Doğu DNS Forumu 2023'e Ev Sahipliği Yapacak

7 de marzo de 2023

İnternet Tahsisli İsimler ve Numaralar Kurumu (ICANN) 9 ve 10 Mayıs 2023 tarihlerinde İstanbul, Türkiye Cumhuriyeti'nde Orta Doğu Alan Adı Sistemi (DNS) Forumuna ev sahipliği yapacak. Forum, gelişen DNS ekosistemine daha yakından bir bakış sunacak ve bölgedeki ve diğer yerlerdeki paydaşlar ve ilgili taraflar arasında anlamlı görüşmeler için bir fırsat sağlayacaktır.

2023'teki bu hibrit etkinlik, siber güvenlik, çok dilli İnternet ve geçerli düzenlemeler ve mevzuat gibi DNS ile ilgili veya DNS'i etkileyebilecek alanlardaki en son gelişmeleri tartışmak üzere sektörden, ağ ve hizmet sağlayıcılardan, politika yapıcılardan ve sivil toplum kuruluşlarından uzmanları bir araya getirecek. Forum ayrıca tüm katılımcılara ağ oluşturma ve işbirliği için mükemmel bir fırsat sunmaktadır.

Foruma kaydolmak için buraya tıklayın. Gündem ve konuşmacılar hakkında daha fazla bilgi yakında sunulacaktır.

Orta Doğu DNS Forumu, DNS ile ilgili konular ve teknolojilerdeki yeni gelişmeler hakkında bilgi edinme ve ICANN'e dahil olarak İnternet'in geleceğini şekillendirmeye yardımcı olma fırsatları sunan her yıl düzenlenen bir etkinliktir. Forum, bölgesel alan adı sektörünü desteklemeye yardımcı olmak için oluşturuldu ve ICANN'in bölgesel katılım planının önemli bir bileşeni oldu.

Orta Doğu DNS forumu hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.mednsf.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Acerca de la ICANN

La misión de la ICANN es ayudar a garantizar una Internet global, unificada, estable y segura. Para contactar a otra persona en Internet, debemos ingresar una dirección –un nombre o un número– en nuestra computadora u otro dispositivo. Esa dirección debe ser única para que las computadoras puedan localizarse unas a otras. La ICANN ayuda a coordinar y brindar soporte a estos identificadores únicos en todo el mundo. La ICANN fue creada en 1998 como una corporación de bien público y sin fines de lucro con una comunidad integrada por participantes de todo el mundo.