ICANN Announcements

Read ICANN Announcements to stay informed of the latest policymaking activities, regional events, and more.

TARİHİ NOT ALIN: ICANN Orta Doğu DNS Forumu 2023'e Ev Sahipliği Yapacak

7 March 2023

İnternet Tahsisli İsimler ve Numaralar Kurumu (ICANN) 9 ve 10 Mayıs 2023 tarihlerinde İstanbul, Türkiye Cumhuriyeti'nde Orta Doğu Alan Adı Sistemi (DNS) Forumuna ev sahipliği yapacak. Forum, gelişen DNS ekosistemine daha yakından bir bakış sunacak ve bölgedeki ve diğer yerlerdeki paydaşlar ve ilgili taraflar arasında anlamlı görüşmeler için bir fırsat sağlayacaktır.

2023'teki bu hibrit etkinlik, siber güvenlik, çok dilli İnternet ve geçerli düzenlemeler ve mevzuat gibi DNS ile ilgili veya DNS'i etkileyebilecek alanlardaki en son gelişmeleri tartışmak üzere sektörden, ağ ve hizmet sağlayıcılardan, politika yapıcılardan ve sivil toplum kuruluşlarından uzmanları bir araya getirecek. Forum ayrıca tüm katılımcılara ağ oluşturma ve işbirliği için mükemmel bir fırsat sunmaktadır.

Foruma kaydolmak için buraya tıklayın. Gündem ve konuşmacılar hakkında daha fazla bilgi yakında sunulacaktır.

Orta Doğu DNS Forumu, DNS ile ilgili konular ve teknolojilerdeki yeni gelişmeler hakkında bilgi edinme ve ICANN'e dahil olarak İnternet'in geleceğini şekillendirmeye yardımcı olma fırsatları sunan her yıl düzenlenen bir etkinliktir. Forum, bölgesel alan adı sektörünü desteklemeye yardımcı olmak için oluşturuldu ve ICANN'in bölgesel katılım planının önemli bir bileşeni oldu.

Orta Doğu DNS forumu hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.mednsf.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

About ICANN

ICANN's mission is to help ensure a stable, secure, and unified global Internet. To reach another person on the Internet, you need to type an address – a name or a number – into your computer or other device. That address must be unique so computers know where to find each other. ICANN helps coordinate and support these unique identifiers across the world. ICANN was formed in 1998 as a nonprofit public benefit corporation with a community of participants from all over the world.