en

7nci Orta Doğu Sanal DNS Forumuna Katılmak İçin Hemen Kaydolun

ISTANBUL - 11 March 2021

This content is only available in

İnternet Tahsisli Sayılar ve İsimler Kurumu (ICANN) geçtiğimiz sene ertelenen yedinci Orta Doğu DNS Forumunun (MEDNSF) devam edeceğini açıkladı. ICANN tarafından organize edilip Suudi Arabistan Haberleşme ve Bilgi Teknolojileri Komisyonu (CITC) ev sahipliğinde düzenlenen etkinlik, 5-7 Nisan arasında sanal olarak düzenlenecek.

Forum, Alan İsimlendirme Sistemi (DNS) güvenliğine karşı artan talep, DNS endistürisindeki fırsatlar ve zorluklar, İnternette Arapça karakterler kullanmanın önemi, faydaları ve daha birçok konuya değinen sunumlar ve panel tartışmaları da içerecek.

ICANN'in Baş Teknoloji Yöneticisi David Conrad, şimdiki DNS altyapısı ve ekosistemi, (HTTPS üzerinden DNS (DoH) ve TLS üzerinden DNS (DoT) de dahil olmak üzere) yeni yeni ortaya çıkan standartlar ve bunların getirdiği zorluklar ve yeni teknolojilerin DNS üzerindeki olası etkilerine de değineceği "Yarın'ın DNS'i" üzerine bir açılış konuşması yapacak.

Kaydolmak ve bütün ajandayı görüntülemek için tıklayın.

Daha fazla sorunuz varsa lütfen bizimle meac.swg@icann.org adresi üzerinden iletişim kurun.

Orta Doğu DNS Forumu (MEDNSF), bölgesel alan adı endistürisine destek olmak için ortaya çıktı. Bu etkinlik, ICANN'in 2013-2016 Arası Orta Doğu'ya Girme Stratejisi'nin bir parçasıydı ve bölgedeki topluluk tarafından 2013'te oluşturulmuştu.Forumun amacı, bölgedeki paydaşların Alan Adı Sistemi hakkında sahip oldukları bilgiyi arttırmaktı.2014'te ortaya çıktığından beri Orta Doğu DNS Forumu Birleşik Arap Emirliklerinin (2014), Jordan'ın (2015), Tunus'un (2016) Mısır'ın (2017), Türkiye'nin (2018) ve tekrardan Birleşik Arap Emirliklerinin (2019) ev sahipliğinde gerçekleşti.

Medya Bağlantıları:

Luna Madi
Haberleşme Yöneticisi, EMEA
İstanbul, Türkiye
Tel: +90 533 0313505
Email: luna.madi@icann.org

About ICANN

ICANN's mission is to help ensure a stable, secure, and unified global Internet. To reach another person on the Internet, you need to type an address – a name or a number – into your computer or other device. That address must be unique so computers know where to find each other. ICANN helps coordinate and support these unique identifiers across the world. ICANN was formed in 1998 as a not-for-profit public-benefit corporation with a community of participants from all over the world.